Składanie spraw i apelacji | Reprezentowanie przed sądem | Poznań
Tel./fax +48 61 842 74 47, e-mail: sekretariat@sangowski.pl
Kancelaria Radcy Prawnego Rafał Sangowski Od 20 lat prawo ubezpieczeń i odszkodowania 20 lat doświadczenia w obronie dobra klienta Rzetelność, efektywność, specjalizacja Nieszablonowy sposób działania


REPREZENTOWANIE W SĄDZIE - POZNAŃ

Wszczęcie sprawy przed sądem nie wymaga adwokata. Warto jednak zdecydować się na reprezentowanie w sądzie przez prawnika, ponieważ zyskuje się wtedy większą pewność, że sprawę poprowadzi osoba doświadczona, posiadająca dobre rozeznanie w przepisach prawnych. Z pomocy prawnika warto skorzystać już na etapie przedsądowym. Może się bowiem okazać, że sprawę da się zakończyć polubownie, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu, pieniędzy i stresu. Zdarzają się również takie sytuacje, kiedy wsparcie adwokata okazuje się niezbędne. Są to sprawy, w których obowiązuje przymus adwokacko-radcowski.

Kiedy należy skorzystać z reprezentowania w sądzie?

W przypadku przymusu adwokacko-radcowskiego strona zobowiązana jest do zatrudnienia prawnika, który będzie reprezentował ją przed sądem. W przypadku tego typu sytuacji prawnik jest niezbędny już na etapie złożenia odpowiedniego pisma do sądu. Przymus adwokacko-radcowski obowiązuje m.in. w przypadku:

  • składania spraw do Sądu Najwyższego,
  • spraw o kasację,
  • składania skargi na wyrok sądu odwoławczego,
  • składaniu apelacji do sądu okręgowego.

Na reprezentowanie w sądzie przez prawnika powinny zdecydować się również osoby, które nie czują się komfortowo przed sądem, czy też nie są pewne swojej linii obrony. Zatrudniony pełnomocnik może wykonywać za stronę niektóre czynności sądowe, jak np. zadawać świadkom odpowiednie pytania.

Sprawy sądowe i pozasądowe

Naszą domeną jest reprezentowanie Klientów w sporach sądowych. Kompleksowo zajmujemy się powierzoną nam sprawą, sporządzamy analizy i współpracujemy z klientem na każdym etapie postępowania, informując o ewentualnych możliwościach zakończenia sprawy. Doradzamy również na etapie przedsądowym, dążąc do polubownego zakończenia jej. W tym celu umiejętnie prowadzimy negocjacje, rokowania, uczestniczymy w mediacjach. Naszym celem jest uczciwe rozwiązanie sporu, przy uwzględnieniu potrzeb i słusznych interesów Klienta. W ramach obsługi prawnej zajumujemy się roszczeniami kredytów frankowych.