Pomoc prawna z zakresu prawa pracy | Poznań
Tel./fax +48 61 842 74 47, e-mail: sekretariat@sangowski.pl
Kancelaria Radcy Prawnego Rafał Sangowski Od 20 lat prawo ubezpieczeń i odszkodowania 20 lat doświadczenia w obronie dobra klienta Rzetelność, efektywność, specjalizacja Nieszablonowy sposób działania


PRAWO PRACY - POZNAŃ

Celem prawa pracy jest regulowanie stosunków pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Kodeks Pracy nakłada prawa oraz obowiązki na jedną i drugą stronę umowy. Pomoc prawna w tym zakresie przydaje się więc zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom zatrudnionym. W naszej Kancelarii posiadamy wieloletnie doświadczenie w indywidualnym oraz zbiorowym prawie pracy. Reprezentujemy pracowników, a także pracodawców w sporach sądowych, w szczególności w zakresie roszczeń związanych z nieuzasadnionym lub niezgodnym z prawem rozwiązaniem umowy o pracę, roszczeń o zapłatę wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych, czy sprostowanie świadectwa pracy, a także odpowiedzialności materialnej pracownika wobec pracodawcy. Prowadzimy też postępowania dotyczące mobbingu, czy dyskryminacji w miejscu pracy.

Kogo obowiązują przepisy prawa pracy?

Powszechnie uważa się, że przepisy prawa pracy obowiązują osoby zatrudnione na umowie o pracę. Niewątpliwie, jest to prawda, jednak należy pamiętać, że zgodnie z Kodeksem Pracy przepisy te obowiązują również osoby zatrudnione na podstawie:

  • powołania,
  • mianowania,
  • wyboru,
  • spółdzielczej umowy o pracę.

Wszystkie osoby zatrudnione na mocy takich umów mogą domagać się, aby w stosunku do nich przestrzegano przepisów prawa pracy. Mimo iż obecnie wiele osób świadczy pracę na podstawie umów zlecenia lub umowy o dzieło, w sensie prawnym w takiej sytuacji nie zachodzi stosunek pracy. Osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego i w razie problemów, to właśnie do nich powinny się odwoływać. Osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilnoprawnej może odwołać się do przepisów Kodeksu Pracy jedynie w sytuacji, gdy świadczone przez nią usługi spełniają wszystkie przesłanki stosunku pracy. Taka osoba może ubiegać się o zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.

Pomoc z zakresu prawa pracy dla pracodawców

Zatrudnienie pracowników na podstawie przepisów prawa pracy stawia przed pracodawcą nie tylko prawa, ale także obowiązki wobec nich. Pierwszym z nich jest bez wątpienia sporządzenie poprawnej umowy. W naszej Kancelarii sporządzamy umowy o pracę, umowy o zakazie konkurencji, a także kontrakty menadżerskie. Wielokrotnie zajmowaliśmy się opracowaniem regulaminów pracy oraz regulaminów wynagradzania. Przygotowujemy także opinie prawne i ekspertyzy związane z tematyką pracowniczą. Zakres świadczonych usług dostosowujemy do potrzeb Klientów.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług z zakresu prawa spadkowego, prawa pracy. Pomagmy, także w obszarze odszkodowania za wypadek komunikacyjny

Profesjonalna pomoc prawna w zakresie prawa pracy w Poznaniu

W erze dynamicznych zmian na rynku pracy oraz rosnącej liczby przepisów regulujących stosunki między pracodawcą a pracownikiem, pomoc prawna w zakresie prawa pracy staje się nieocenioną wartością. Nasza Kancelaria w Poznaniu oferuje wszechstronną pomoc w tej specjalistycznej dziedzinie, obejmującą między innymi negocjacje umów o pracę, doradztwo w sprawach związanych z mobbingiem, dyskryminacją czy też nieprawidłowymi zwolnieniami. Każda sprawa poddawana jest dokładnej analizie, dzięki której jesteśmy w stanie przedstawić skuteczne i spersonalizowane rozwiązania, pozwalające unikać konfliktów oraz zabezpieczyć interesy zarówno pracodawców, jak i pracowników.

Oprócz standardowych zagadnień prawa pracy, jesteśmy również w stanie pomóc w bardziej skomplikowanych problemach, takich jak postępowania sądowe związane z prawem pracy czy też zasady tworzenia i funkcjonowania różnych form zatrudnienia. Klienci, którzy poszukują wsparcia w kwestiach związanych z prawem pracy – pomoc w Poznaniu, oferowana przez naszą Kancelarię, jest nieoceniona.